Accounting Coming soon

Sectors

Accounting Coming soon

Podatek od spadków

Zasadniczo nabycie własności rzeczy lub praw majątkowych tytułem m.in. dziedziczenia, zachowku, polecenia, zapisu zwykłego/windykacyjnego, wiąże się z powstaniem obowiązku podatkowego dotyczącego podatku od spadków. Obowiązek podatkowy powstaje z chwilą przyjęcia spadku (zaspokojenia roszczenia z tytułu zachowku), przy czym niektóre osoby mogą skorzystać z ulg lub zwolnienia z podatku od spadków.

Kancelaria specjalizuje się w szczególności w prawie spadkowym. Pomagamy naszym Klientom w uregulowaniu spraw spadkowych za życia, a także w przeprowadzeniu postępowania spadkowego po śmierci ich bliskich. Z przyjemnością pomożemy uregulować również kwestie podatkowe przed Urzędem Skarbowym związane z podatkiem od spadków

Porady prawne — podatek od spadków

Odpowiemy na zadane pytania, ustalimy czy powstał obowiązek zapłaty podatku od spadków, a także czy przysługuje ulga lub zwolnienie ze zobowiązania podatkowego, wskażemy jakie działania należy podjąć — na spotkaniu umówionym w dogodnym dla Klienta terminie, a także podczas rozmowy telefonicznej lub online.  

Opinie prawne — podatek od spadków  

Odpowiemy na zadane pytania, przeanalizujemy sprawę w celu ustalenia czy powstał obowiązek zapłaty podatku od spadków, a także czy przysługuje ulga lub zwolnienie ze zobowiązania podatkowego, obliczymy kwotę należnego podatku od spadków, przedstawimy i opiszemy kolejne etapy postępowania przed Urzędem Skarbowym, czynności konieczne do podjęcia oraz listę dokumentów do zgromadzenia.  

Reprezentacja przed Urzędem Skarbowym — podatek od spadków

Pomożemy w przeprowadzeniu postępowania przed Urzędem Skarbowym w sprawie podatku od spadków — obliczymy kwotę należnego podatku od spadków, przygotujemy stosowne deklaracje podatkowe i złożymy je w Urzędzie Skarbowym oraz będziemy nadzorować postępowanie.

Wybrane usługi:

  • Porady prawne dotyczące podatku od spadków
  • Sporządzanie deklaracji dotyczących podatku od spadków
  • Reprezentacja przed Urzędem Skarbowym w sprawach dotyczących podatku od spadków
  • Zwolnienia i ulgi w podatku od spadków 
  • Doradztwo w zakresie podatku od spadków

Zadaj pytanie:

Chcesz wiedzieć więcej?

lub wyślij maila: info@rodzinne.dudkowiak.pl

Specjaliści z tej dziedziny:

Grażyna Dudkowiak

Specjalista

Grażyna Dudkowiak

Adwokat, Partner

Grażyna Dudkowiak
Martyna Dudkowiak

Specjalista

Martyna Dudkowiak

Adwokat, Partner

Martyna Dudkowiak