Accounting Coming soon

Sectors

Accounting Coming soon

Stwierdzenie nabycia spadku

Przez ponad 25 lat istnienia na rynku Kancelaria wyspecjalizowała się w szczególności w sprawach spadkowych. Z sukcesem prowadzimy sprawy spadkowe również z elementem transgranicznym.

Stwierdzenie nabycia spadku i notarialne poświadczenie dziedziczenia regulują kto i w jakim udziale dziedziczy spadek po zmarłym. Stwierdzenia nabycia spadku przez spadkobiercę może dokonać sąd lub notariusz. Sąd wydaje postanowienie o stwierdzeniu nabycia spadku, natomiast notariusz sporządzi notarialne poświadczenie dziedziczenia. Należy mieć na uwadze, iż nie zawsze możliwe będzie przeprowadzenie procedury przed notariuszem i uzyskanie notarialnego poświadczenia dziedziczenia. Stwierdzenie nabycia spadku lub notarialne poświadczenie dziedziczenia są niezbędne m.in. do tego aby udowodnić przed organem publicznym lub inną osobą trzecią, że jest się spadkobiercą — np. nowym właścicielem odziedziczonej nieruchomości.

Porady prawne — stwierdzenie nabycia spadku  

Odpowiemy na zadane pytania i wskażemy, jakie działania należy podjąć w aby uzyskać stwierdzenie nabycia spadku — na spotkaniu zaaranżowanym w dogodnym dla klienta terminie, a także podczas rozmowy telefonicznej lub online.  

Opinie prawne — stwierdzenie nabycia spadku  

Odpowiemy na zadane pytania, przeanalizujemy sprawę oraz wskażemy jej mocne i słabe strony, zaproponujemy optymalne rozwiązania dostosowane do klienta, wyjaśnimy różnice między orzeczeniem sądu o stwierdzeniu nabycia spadku a notarialnym poświadczeniem dziedziczenia, przedstawimy i opiszemy kolejne etapy postępowania o stwierdzenie nabycia spadku, czynności niezbędne do podjęcia oraz listę dokumentów do zgromadzenia.  

Reprezentacja przed sądem — stwierdzenie nabycia spadku  

Świadczymy kompleksową obsługę prawną począwszy od wspólnego ustalenia strategii postępowania, przygotowania i złożenia odpowiedniego pisma procesowego, poprzez udział w rozprawach, aż po prawomocne zakończenie postępowania w sprawie stwierdzenia nabycia spadku. Nasi prawnicy pomogą również w uregulowaniu kwestii związanych z podatkiem od spadków

Notarialne poświadczenie dziedziczenia 

Wyjaśnimy różnice między orzeczeniem sądu o stwierdzeniu nabycia spadku a notarialnym poświadczeniem dziedziczenia, ocenimy czy możliwe jest uzyskanie poświadczenia dziedziczenia sporządzonego przez notariusza. Nasi prawnicy chętnie pomogą w czynnościach przed notariuszem i zweryfikują dokumentację.  

Okazjonalna pomoc prawna — stwierdzenie nabycia spadku  

Przygotowujemy wnioski/pozwy, odpowiedzi na wnioski/pozwy, pisma procesowe, wnioski dowodowe, zażalenia i apelacje.

Wybrane usługi:

 • Doradztwo w sprawach spadkowych
 • Porady prawne w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku
 • Reprezentacja przed sądem w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku
 • Postępowanie odwoławcze w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku
 • Sporządzanie pism procesowych w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku
 • Poświadczenie dziedziczenia — porady prawne
 • Reprezentacja przed notariuszem w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku
 • Pomoc prawna w przyjęciu/odrzuceniu spadku
 • Wykonanie testamentu
 • Nieważność testamentu 
 • Reguły dziedziczenia ustawowego 
 • Obsługa prawna w zakresie podatku od spadków

Zadaj pytanie:

Chcesz wiedzieć więcej?

lub wyślij maila: info@rodzinne.dudkowiak.pl

Specjaliści z tej dziedziny:

Grażyna Dudkowiak

Specjalista

Grażyna Dudkowiak

Adwokat, Partner

Grażyna Dudkowiak
Martyna Dudkowiak

Specjalista

Martyna Dudkowiak

Adwokat, Partner

Martyna Dudkowiak